Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Новости:

Форум Здравый Сектор

Автор Тема: Отставка правительства Яценюка  (Прочитано 22193 раз)

Harlequin

  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +347/-144
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 2579
  • RU
    • Просмотр профиля

Давайте здесь говорить об этом.
Записан
Если вы начали лгать, считайте что война проиграна

Harlequin

  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +347/-144
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 2579
  • RU
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #1 : 24 Июль 2014, 21:02:07 »

То, что и.о. премьера назначен Гройсман - неплохо, на мой взгляд. Он мужик толковый. Но - именно в качестве технического премьера, а не политической фигуры.
В этом плане Яценюк был "на своём месте" - не посчитайте за верхоглядство, разумеется, мне не так хорошо, как всем вам, известны нюансы внутриукраинской "политической кухни" - но, при взгляде со стороны дело обстоит именно так. 
Записан
Если вы начали лгать, считайте что война проиграна

Doctor

  • Старожил
  • ****
  • Карма: +16/-3
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 333
  • UA - Волынь
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #2 : 24 Июль 2014, 21:37:00 »

С этой отставкой Яценюка пока больше просто политики,чем реалий каких то. А уже под вечер сам КМ назначил и.о премьера Гройсмана. Как на меня,то ваще какой то юридический бред получается. Заявление Яценюка надо еще проголосовать ВР 226-ю голосами. А пока он еще самый настоящий премьер. Я представляю если ВР ваще не проголосует за его отставку. Цирк бля получится !
Записан

Harlequin

  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +347/-144
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 2579
  • RU
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #3 : 24 Июль 2014, 21:56:33 »

С этой отставкой Яценюка пока больше просто политики,чем реалий каких то. А уже под вечер сам КМ назначил и.о премьера Гройсмана. Как на меня,то ваще какой то юридический бред получается. Заявление Яценюка надо еще проголосовать ВР 226-ю голосами. А пока он еще самый настоящий премьер. Я представляю если ВР ваще не проголосует за его отставку. Цирк бля получится !
Вот-вот. Согласен 100% - какой-то "сюр во время чумы". Нашли время играться...
Записан
Если вы начали лгать, считайте что война проиграна

INK

  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +141/-11
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 1749
  • Побережье ЧМ - UA
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #4 : 24 Июль 2014, 22:03:10 »



Сьогодні, 24 липня, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк подав у відставку – «у зв’язку з розпадом коаліції і блокуванням урядових ініціатив». Крім того, лідери фракцій «Свободи» та «УДАРу» оголосили про вихід із парламентської коаліції, внаслідок чого спікер Верховної Ради Турчинов оголосив про розпуск уряду.

"Шановний пане Голово, колишні партнери по коаліції «Європейський вибір» - це саме той вибір, за який стояли мільйони українців, саме той вибір, який зробили люди на Майдані, саме той вибір, який повинна зробити Україна, бо так розпорядилася історія, - і депутати від опозиції!

Це складний виступ і складний момент не персонально, а складний момент для країни в цілому. Я спробую уникнути будь-якої дипломатичної лексики, а тим більше політтехнологічної, і сказати правду, як я робив останні п’ять місяців разом із цим Урядом.  Це не найкращий Уряд в історії країни. Дай Боже, напевно, буде в майбутньому взірцевий Уряд, якщо збережеться Україна і якщо ми пройдемо зараз цей період страшних випробувань.

Але принаймні цей Уряд робив те, що міг, те, як вмів, те, чого вчили батьки, як ти це відчуваєш і що хотіли українці.

Чи задоволений особисто роботою? Звичайно, ні. Хотілося б зробити більше, хотілося б зробити краще, хотілося б зробити швидше. Але відповідаючи на питання, чи зробили ми все, що могли, що в наших силах, - дам ствердну відповідь: так, зробили.

Те, що відбулося сьогодні в парламентській залі, буде мати дуже складні, якщо не драматичні наслідки для країни. Дай Бог, щоб я помилився. І ми будемо аплодувати тим, хто скаже: ми зробили правильне рішення, ми були праві, той курс, який ми вибрали, був єдино вірним.

Так, більшість людей хоче дострокових парламентських виборів. І ми хочемо дострокових парламентських виборів. Це правда. Тільки є одна дуже важлива річ. У чому різниця між національним лідером і політиканом? Різниця в тому, що національний лідер бере на себе відповідальність. Навіть якщо це не подобається.

Ви повинні, шановні колеги, мене правильно зрозуміти. У нашого Уряду зараз немає відповіді на питання, чим платити зарплати, чим мені завтра вранці заправити БТРи, як мені заплатити сім'ям людей, які загинули. Звідки? З яких грошей? Як утримувати армію і Збройні сили? Як не деморалізувати дух тих десятків тисяч людей, які не сидять в цій залі, а які в траншеях під кулями сидять? Може, ми про них подумаємо?

Розвалена коаліція має сьогодні наслідок - закони, які б наповнювали дохідну частину бюджету, провалені. І це зрозуміло - хто хоче йти на вибори і одночасно голосувати за непопулярні закони?

Закон про бюджет треба не для МВФ, а для нас всіх - там 9 мільярдів на армію і 7 мільярдів на відновлення інфраструктури - Донецьк, Луганськ. Я був у Слов'янську, я бачив тих людей. Зрозуміло, що вони не дуже люблять центральну владу в Києві. Але я можу точно сказати: ДНР, ЛНР і іншу гидотувони ненавидять. Але цим людям треба помогти. Це наші українці. Так буває, що люди роблять помилки. Та нема святих ні одного в цьому залі, та й на землі їх немає.

Тому, якщо ми будемо більш правильні, відверті і щирі один до одного, то буде інша країна. Але розмінювати вузькополітичний інтерес на долю держави неприпустимо. Це моральний і політичний злочин.

Найстрашніше для мене особисто, не як для Прем'єра - наша країна бачила десятки прем'єрів до мене, і ще після мене, дай Бог, щоб їх було багато, а як для людини – це те, що сьогодні після того, коли фактично розпалася коаліція, провалили закон по ГТС. Всі ж все розуміють. Ми вперше хотіли прийняти рішення допустити виключно справжні європейські і американські компанії, і виключно з дозволу Верховної Ради України, до управління газотранспортною системою держави, і то тільки на 49%. Труба в державній власності, контрольний пакет в державній власності. І навіть це рішення завалили.

За що мені найбільше боляче? За те, що зараз аплодисменти в Державній думі Російської Федерації. От хто зараз виграв. От хто сьогодні святкує. І от хто сьогодні буде банкувати.

Можна погоджуватись, можна не погоджуватись, і я не претендую на абсолютну істину, не маю на таке права. Але історія нам цього не простить. Дай Боже, щоби ми пройшли цей період. Я все одно, як кожна людина, щиро вірю в те, що ці випробування наша країна пройде, в першу чергу люди. Цю революцію зробили не ми, революцію зробили мільйони. Європейський вибір відстояли не ми. Європейський вибір відстояла Небесна Сотня і сотні тисяч українців, які вийшли. І нікому не дозволено здати це досягнення.

Історія нас вчить, що ми майже до чогось доходимо, і тут не вистачає самого малого. Так було з Українською народною республікою. Так не має бути. Ми повинні нарешті продемонструвати всьому світу, що нас не вистачає тільки на п’ять місяців чи на шість, а що у нас є свідомість, відповідальність, що наші цілі праведні і справедливі, що ми є чесні один по відношенню до другого.

Ще раз вам кажу: вибори – це нічого. Скільки ми цих виборів пережили. Але країна, українці, які зараз втратять віру? А будь-які зміни і реформи в країні можливі тільки тоді, коли люди вірять. А зараз, після цього, що відбудеться, мені важко сказати, як людям вселити віру і впевненість, , що ми правильно робимо.

Тому те, що сьогодні розпалася коаліція, що не проголосовані закони і немає чим платити солдату, міліціонеру, лікарю, вчителю, немає за що купити рушницю, немає чим заправити БТР, те, що сьогодні не прийнято рішення, щоб заповнити українські газосховища, щоб дати можливість перезимувати, щоб нарешті звільнитися від російської газової залежності, - це неприпустимо.

У цій ситуації які є варіанти в Уряду? Оскільки в нас парламентсько-президентська республіка, є перший варіант: розпалася одна коаліція – Прем'єр-міністр розпочинає процедуру формування нової коаліції. Що це означає? Це означає, що Прем'єр-міністр повинен взяти в коаліцію комуністів і «регіонів». Я це не зроблю ні при яких обставинах.

Є другий варіант. У тому випадку, якщо немає нової коаліції, чинна коаліція в парламентсько-президентській республіці розпалася, Уряд і Прем'єр-міністр зобов'язані подати у відставку. Я заявляю про відставку у зв’язку з розпадом коаліції і блокуванням урядових ініціатив.

Слава Україні!"
Записан
"Упавший духом гибнет раньше срока" (О. Хаям)

maverik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +2074/-144
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 4138
  • UA - Харьков
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #5 : 24 Июль 2014, 22:20:31 »

Офіційний лист Президента України Голові Верховної Ради України Турчинову О.В.

Шановний Олександре Валентиновичу!

Пунктом 12 частини 1 статті 85 Конституції України вирішення питання про відставку Прем'єр-Міністра України віднесено до повноважень Верховної Ради України.

Стаття 15 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» говорить про те, що Верховна Рада України питання про відставку Прем'єр-Міністра України розглядає не пізніше, ніж на десятий день після надходження відповідної заяви.

Але з огляду на широкий суспільний резонанс, який викликала заява Прем'єр-Міністра України Арсенія Яценюка про відставку, виголошена 24 липня 2014 року, прошу Вас винести це питання на розгляд Верховної Ради України невідкладно.

Наполягаю, аби вже 25 липня 2014 року Верховна Рада шляхом голосування визначилася з вотумом довіри Кабінету Міністрів.

Розпад коаліції у Верховній Раді не є правовою підставою для відставки Уряду. Як Президент я позитивно оцінюю антикризові зусилля нинішнього Кабінету Міністрів.  Розумію, що працює він в надзвичайно складних умовах, з якими не стикався ще жоден інший Уряд. Розраховую на те, що гарячі емоції вщухнуть, а гору візьмуть холодний розум та відчуття відповідальності, внаслідок чого увесь Кабінет Міністрів продовжить свою роботу.

Сьогодні я  публічно заявив, що вихід народних депутатів з коаліції не має паралізувати роботу парламенту. Верховна Рада зобов’язана й надалі вирішувати питання державної ваги.

Наголошую на необхідності так само невідкладно вже 25 липня повернутися до питань про зміни до державного бюджету та Податкового кодексу. Ці зміни потрібні нам як для захисту територіальної цілісності й фінансування армії,  так і для відновлення звільнених від терористів територій та надання допомоги мирним мешканцям потерпілих міст, сіл та селищ.

Закликаю Уряд і всіх народних депутатів до спільної відповідальної роботи в парламенті.

З повагою

Президент України Петро Порошенко
Записан

Harlequin

  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +347/-144
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 2579
  • RU
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #6 : 24 Июль 2014, 22:22:17 »

Ну, это как бы понятно всё...
Но - повторюсь - несвоевременно, на редкость. Понятно, что вопросы не только к премьеру, но и парламентариям, в равной степени... Если даже не бОльшей.
Не могу понять: это просто "технический закидон" у них такой, чтобы выборы назначить? - или, реально, претензии по решениям Кабмина? - Оба варианта, простите - каким-то дерьмом отдают - уж, извините, за прямоту.
Записан
Если вы начали лгать, считайте что война проиграна

maverik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +2074/-144
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 4138
  • UA - Харьков
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #7 : 24 Июль 2014, 22:26:58 »

Сеня, по видимому кулаком по столу стукнул. Здесь не развал коалиции причиной, а то, что не проголосовали за нужные законы. Сам по себе развал коалиции ДО голосования (как вроде бы договаривались), выглядит не очень хорошо, даже совсем плохо, если договаривались голосовать.

По перевыборам - да, момент технический. В Раде действительно много балласта. Может еще быть такой момент: если Путин хочет, чтобы российско-ориентированные партии набрали больше голосов, ему нужно дать провести выборы в Донецке-Луганске, для чего прекратить войну.
Записан

Doctor

  • Старожил
  • ****
  • Карма: +16/-3
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 333
  • UA - Волынь
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #8 : 24 Июль 2014, 22:32:49 »

Претензий до кабмина особо нету....В стране надо провести полную перезагрузку власти.Поэтому распад коалиции - чисто технический момент чтоб были все предпосылки у Пороха для досроччных перевыборов Рады. Был вариант за саморозпуск,но видимо не было гарантии в 226-ти голосах. Поэтому пошли другим вариантом.
Записан

Harlequin

  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +347/-144
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 2579
  • RU
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #9 : 24 Июль 2014, 22:47:15 »

Блин - не политик я ни разу :) (и - слава Богу).
Тяжело я понимаю эти расклады, игрища - ну, ведь выборы в условиях войны - далеко не уникальная ситуация.
Вторая мировая - в США выборы своим чередом. В Великобритании - тоже. Даже Черчилля "ссадили" с кресла, в 45-м.
Президент может своим указом распустить Раду? - или нет?
Неужели более пристойного варианта, чем "битье горшков" не нашлось? И, ладно бы - в мирное время, а то...

Относительно "пророссийских" депутатов от Востока - ну, не знаю... Хотя бы из чувства самосохранения - не стал бы голосовать за тех, с чьей подачи снаряды над головой летают.
Да, и - с какой программой они выйдут к избирателям? - "перемирие, амнистия, присоединение в России"? - может быть, мне издалека просто чего-то не видать, но не вижу я ничего иного, с чем бы ПР и коммуняки вышли бы к людям... По крайней мере - с понятной "вате" повесткой.
Но, если даже и допустить такой вариант (слабо верится в него, впрочем) - что получим "на выходе"? - возвращение к ситуации начала марта - сумасшедшим бабкам, манифестациям с российскими флагами и пр.? - а,  оно надо? - "...на тыну висит мочало - наша песня хороша, начинай сначала!"? :)
Записан
Если вы начали лгать, считайте что война проиграна

INK

  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +141/-11
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 1749
  • Побережье ЧМ - UA
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #10 : 24 Июль 2014, 23:36:24 »

Не может Порох распустить Раду просто указом. У нас парламентско-президентское правление. Народ избирает президента и парламент. Парламент создаёт коалицию, которая создаёт кабмин. Президент подаёт кандидатуру премьера, которую тоже выдвигает коалиция. Рада утверждает всё это дело большинством (коалицией). Так у нас достигается согласие по принятию законопроектов. По задумке - Рада/большинство/коалиция принимает решения кабмина, своего детища (идиллия или минимум противостояний). Президент утверждает или ветирует (контроль папы).
Чтобы распустить Раду президентским указом, должна распасться коалиция (нет большинства - законы не принимаются). Если в течении 30 дней не образовалась новая коалиция, папа назначает выборы в ВР. Рада может так же самораспуститься (суицид нашей Раде не притаманний... как это по-русски... не свойствен, вот). Поэтому какая-нибудь фракция или партия, состоящая в коалиции, заявляет о своём выходе, тем самым давая президенту возможность по истечении 30 дней назначить новые выборы.
Записан
"Упавший духом гибнет раньше срока" (О. Хаям)

INK

  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +141/-11
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 1749
  • Побережье ЧМ - UA
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #11 : 25 Июль 2014, 00:38:29 »

Mustafa Nayyem
4 ч. · отредактировано ·

Немного закулисья. Роспуск большинства - не единогласное решение всех участников коалиции. Фракция Батькивщина до последнего пыталась сохранить status quo. Вчера до поздней ночи шли переговоры с УДАРом о перераспределении состава правительства и возможности сохранить большинство. Виталию Кличко предлагали до половины состава Кабмина, в том числе пост вице-премьера для Виталия Ковальчука.

И еще. Отставка Арсения Яценюка пока еще не является юридическим фактом. Согласно Конституции, отставка правительства должна быть проголосована парламентом. Поскольку Александр Турчинов не внес этот вопрос на рассмотрение Верховной рады, Кабинет министров продолжает работать в прежнем режиме. "Технический премьер-министр", которого Александр Турчинов требует от Свободы и УДАРа, - это фантазии спикера. Ни в одном законодательном акте такого термина нет.

UPD ст. 15 Закона України "Про Кабінет міністрів": ВРУ розглядає питання про відставку не пізніше ніж на 10 день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії ВРУ, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії , якщо така заява надійшла у міжсесійний період.
Записан
"Упавший духом гибнет раньше срока" (О. Хаям)

Harlequin

  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +347/-144
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 2579
  • RU
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #12 : 25 Июль 2014, 07:33:08 »

Угу. Понятно.
Ну, что же - не самый совершенный механизм, надо признать - но, наверное, это и есть демократия.

С другой стороны - мои опасения насчёт "закулисной возни", получается что, оправдались. Очень жаль. Вдвойне настораживает то, что "УДАР" - фактический "президентская" партия и её выходка, наверняка, была согласована с Порошенко.

Ну - посмотрим на дальнейшее развитие ситуации. Надеюсь, разум возобладает.

"Технический" премьер - это руководитель аппарата правительства в период отставки парламента, вероятно, Турчинов это имел в виду - учитывая эту перспективу. Т.е., это должен быть человек, которому Рада готова доверять даже в период отсутствия парламентского контроля.
Записан
Если вы начали лгать, считайте что война проиграна

Брат

  • Глобальный модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Карма: +435/-30
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 958
  • UA
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #13 : 25 Июль 2014, 12:03:38 »

С другой стороны - мои опасения насчёт "закулисной возни", получается что, оправдались. Очень жаль. Вдвойне настораживает то, что "УДАР" - фактический "президентская" партия и её выходка, наверняка, была согласована с Порошенко.
Ну - посмотрим на дальнейшее развитие ситуации. Надеюсь, разум возобладает.

 До сего времени команда Порошенко, Яценюк, Турчинов делала почти все правильно.
 Верю, что в случае с премьерством Яценюка тоже все будет хорошо.

Записан

Свой

  • Постоялец
  • ***
  • Карма: +80/-4
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 167
  • UA - Краматорск
    • Просмотр профиля
Re: Отставка правительства Яценюка
« Ответ #14 : 25 Июль 2014, 13:13:45 »

Верю, что в случае с премьерством Яценюка тоже все будет хорошо.

Думаю что он будет премьером и в следующем правительстве , толковый малый, наверное лучший из всех кто у нас был ;)
Записан
Путин Х.ло ла-ла, ла-ла